Farma Obeckov je rodinný projekt, ktorý vznikol na základe lásky k našej krajine, rešpektu k jeho histórii, obdivu jeho bohatstva, s víziou odhaľovať jeho krásy aj v turisticky menej navštevovanom regióne na juhu Slovenska.
Projekt je naša snaha o obnovu rodinného dedičstva v kraji odkiaľ pochádzajú naši predkovia. Rekonštrukciou rodičovského domu starého otca sme sa rozhodli vytvoriť unikátny priestor, vhodný na trávenie času s rodinou či priateľmi na vidieku. Oblasť Hontu a špecificky okres Veľký Krtíš, ktoré patria k jedným z najmenej rozvinutých na Slovensku, pričom ponúkajú mnoho prírodného a kultúrneho dedičstva, ktoré sa budeme postupne snažiť návštevníkom približovať a tým aj výrazne prispievať k jeho pozdvihnutiu.
Kladieme dôraz na kvalitu či už produktov alebo zážitkov, ktoré približuje návštevníkom v rámci podpory regionálnej spolupráce či už s miestnymi farmármi, vinármi, prevádzkovateľmi kultúrnych inštitúcii či inými lokálnymi podnikateľmi. Po rokoch hľadania inšpirácii v zahraničí je naším cieľom pomôcť nájsť skryté poklady Slovákom v ich vlastnej krajine a jej okolí. V okolí je veľa zaujímavých a neobjavených miest, ktoré si môžete podľa Vášich záujmov vybrať tu: https://www.velky-krtis.com/zaujimavostivokresevelkykrtis/ Príklady výletov v okolí: 1. renomované vinárstva v okolí (Csernus, Ďurík, Movino, Domin&Kušický, Ga-Bor, Mihálik Dolné Plachtince, 2. hrad Modrý Kameň - výstava bábkarských kultúr a hračiek 3. hrady rekonštruované s reštauráciou - Vígľaš, Halíč 4. túry na hrady a pamätné miesta (zrúcaniny) - Čebraď, Bzovík, Divín, Pustý kostol, Šomoška 5. rázovitá obec Hrušov 6. túry do prírody - Trúbiaci kameň pri obci Sucháň, Kamenná žena pri obci Príbelce, Kamenný vrch pri Kosihovciach, Lávový vodopád pri Fiľakove, piesková baňa so žraločími zubami v Príbelciach 7. celodenné výlety - Banská Štiavnica, Budapešť, obec Holloko - najkrajšia dedinka v Maďarsku, Dudince, skalné obydlia v Brhlovciach.
Aquatermal Strehová
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram