Popis farmy

Farma Obeckov je rodinný projekt, ktorý vznikol na základe lásky k našej krajine, rešpektu k jeho histórii, obdivu jeho bohatstva, s víziou odhaľovať jeho krásy aj v turisticky menej navštevovanom regióne na juhu Slovenska.

Projekt Farma Obeckov vznikol ako snaha o obnovu rodinného dedičstva v kraji odkiaľ pochádzajú naši predkovia. Rekonštrukciou rodičovského domu starého otca sme sa rozhodli vytvoriť unikátny priestor, vhodný na trávenie času s rodinou či priateľmi na vidieku. Oblasť Hontu a špecificky okres Veľký Krtíš, ktoré patria k jedným z najmenej rozvinutých na Slovensku, pričom ponúkajú mnoho prírodného a kultúrneho dedičstva, ktoré sa budeme postupne snažiť návštevníkom približovať a tým aj výrazne prispievať k jeho pozdvihnutiu.

Farma Obeckov kladie dôraz na kvalitu či už produktov alebo zážitkov, ktoré približuje návštevníkom v rámci podpory regionálnej spolupráce či už s miestnymi farmármi, vinármi, prevádzkovateľmi kultúrnych inštitúcii či inými lokálnymi podnikateľmi. Po rokoch hľadania inšpirácii v zahraničí je naším cieľom pomôcť nájsť skryté poklady Slovákom v ich vlastnej krajine a jej okolí.